Wybór haka holowniczego.

Sprawę połączeń aut z przyczepami regulują przepisy prawne tak ważnych gremiów jak ONZ czy Unia Europejska.

W sklepach z artykułami motoryzacyjnymi haki warszawa pojawiają się sporadycznie. Jest to asortyment sprowadzany zwykle na konkretne zamówienie klienta.
Nie warto wybierać haka holowniczego, kierując się jedynie jego ceną. Przez to można trafić na produkt zły jakościowo. Podstawowymi  informacjami przy zakupie haka jest podanie marki samochodu, modelu auta, rodzaju nadwozia, rocznik czy czasem podanie, jaki jest rodzaj napędu, np. 4x4 oraz rodzaj paliwa. Ostatnie dane techniczne auta dotyczą tylko bardzo wąskiej grupy samochodów lub wersji sportowych.

Możemy zdecydować się na hak z głowicą stałą lub zdejmowaną. Spośród haków demontowanych da się wybrać urządzenia z kulą przykręcaną lub wyposażoną w tzw. automat pozwalający na jej demontaż bez użycia narzędzi.
Niektóre firmy prowadzą sprzedaż urządzeń aż do ponad 500 modeli samochodów. Rocznie produkowanych jest ok. 40 typów nowych pojazdów i praktycznie trzeba do nich 40 nowych zaczepów.

Przy wyborze haka holowniczego do naszego samochodu istotną sprawą jest również jego udźwig maksymalny, zwany tonażem. Każdy hak musi posiadać wyszczególnione zalecenia co do ciężaru, jaki jest w stanie udźwignąć. Ogólnie przyjętą zasadą jest, że tonaż haka holowniczego nie może przekraczać masy całkowitej pojazdu, do którego hak jest zamontowany. Jeżeli zakupimy hak demontowany, warto wozić go w bagażniku auta, a nie na stałe zamontowanym.

Na terenie Unii Europejskiej można sprzedawać wyłącznie haki holownicze posiadające pełną homologację europejską. Produkty takie oznaczone są zawsze małą literką "e" wraz z numerem kraju, w którym została przeprowadzona homologacja (np.: "e6").

Oznacza to, że na terenie Polski, która jest częścią Unii Europejskiej również mogą być sprzedawane tylko te produkty motoryzacyjne, które posiadają homologację europejską.

Zapraszamy na siatkówka poznań profesjonalna

Nowoczesne pompy ciepła ostrołęka do ogrzania twojego domu.

Najlepsze tlumiki ursus do twojego samochodu.

Zamów pozycjonowanie stron rzeszów dla twojej strony internetowej

Profesjonale spawanie światłowodów wrocław dla twojej firmy.