Montaż haka holowniczego.

Z pozoru hak holowniczy wydaje się bardzo prostym urządzeniem. Nie oznacza to wcale, że łatwo montuje się go.

Hak można montować w specjalistycznych firmach, które zajmują się montażem haków, w serwisach samochodowych w sieciach szybkiej obsługi u każdego mechanika, który się zgodzi na montaż czy nawet u siebie w garażu. haki warszawa może zamontować każdy, po wcześniejszym zapoznaniu się z załączoną instrukcją obsługi. W rzeczywistości wymaga to wiedzy i praktyki. W wielu autach konieczne jest np. wykonanie otworu w tylnym zderzaku. W nowych modelach problemy sprawia instalacja elektryczna, bowiem po prostym przyłączeniu wiązki haka do tylnych świateł komputer pokładowy sygnalizuje awarię (konieczny bywa montaż modułu pobierającego prąd bezpośrednio z akumulatora).

Zanim zdecydujemy się na zamontowanie haka holowniczego, musimy sprawdzić, czy w naszym aucie jest to w ogóle możliwe. Nie wszystkie samochody mają bowiem homologację na montaż haków.

Warto wiedzieć, że obecnie montuje się wyłącznie haki pozwalające na zdemontowanie zaczepu kulowego.

Montaż haka to nie wszystko. Wydział komunikacji musi dokonać w dowodzie rejestracyjnym odpowiedniej adnotacji Zamontowany hak musi mieć również tabliczkę znamionową z opisanymi parametrami eksploatacyjnymi. Bez tego niemożliwe będzie późniejsze zalegalizowanie i wpisanie go do dowodu rejestracyjnego pojazdu. Właściciele fabrycznie nowych samochodów nie mają w zasadzie wyboru.

Zamontowanie haka poza autoryzowanym warsztatem może spowodować utratę gwarancji.

Przegląd atestowanego haka jest właściwie formalnością. Diagnosta sprawdza prawidłowość zamocowania haka na aucie oraz działanie gniazda wtykowego do zasilania świateł przyczepy (rozkład przewodów musi być zgodny z ustalonym wzorem).

Ponadto samochód powinien być wyposażony w kierunkowskazy boczne oraz dwa zewnętrzne lusterka wsteczne.

Niemal wszystkie współczesne auta spełniają ten warunek.

Profesjonalna siatkówka olsztyn dla każdego.

Nowoczesne pompy ciepła ostrołęka do ogrzania twojego domu.

Najlepsze tlumiki ursus do twojego samochodu.

Zamów pozycjonowanie stron poznań dla twojej strony internetowej

Profesjonale spawanie światłowodów poznań dla twojej firmy.